Hétvégén ismét meséltek a „Gyopárkán”!

2022. április 30-án rendeztük meg a 15. Gyopárka tündér mesemondó versenyt. Idén 7 oktatási intézmény 26 óvodása, iskolása nevezett a versenyre, akik három korcsoportban mondták el meséjüket.

A zsűri tagjai voltak: Csányiné Kádár Tünde nyugdíjas könyvtáros, Dávidné Tóth Márta nyugdíjas magyar szakos pedagógus, Mihutz Margit nyugdíjas óvónő. A 3-4. osztályosok korcsoportjában megosztott első helyezés született.

Minden versenyző kapott egy emléklapot, valamint A csodálatos körtefa című mesefüzetet a Fülöp-család jóvoltából. A legjobbak könyvjutalomban részesültek, Orosháza Város Önkormányzatának köszönhetően.

Eredmények.

1. korcsoport: Óvodások. 1. Zvolenszki Alíz (Forrás Református Óvoda, Orosháza, felkészítő: Héjjas Irén). 2. Dénes Gergő (Forrás Református Óvoda, Orosháza, felkészítő: Héjjas Irén), 3. K. Tóth Lili Hanna (Orosháza Városi Önkormányzat Napköziotthonos Óvodája Móricz Zsigmond utcai telephely, felkészítő: K. Tóthné Ferencsik Dóra).

2. korcsoport: 1-2. osztályosok. 1. Szloszjár Liliána (Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, felkészítő: Pörnekiné Csige Eleonóra), 2. Gaodi Szafira (Dr. Mester György Általános Iskola, Elek, felkészítő: Bellon Tiborné Durst Ilona), 3. Lantos Léna (Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, felkészítő: Nácsa Judit).

3. korcsoport: 3-4. osztályosok. 1. Sonkoly Fruzsina (Dr. Mester György Általános Iskola, Elek, felkészítő: Lupné Soós Tünde Ilona), és 1. Tóth-Gáspár Boróka (Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, felkészítő: Farkas Attiláné), 2. Szirbik Roland (Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, felkészítő: Monostoriné Hrabovszki Éva).

Különdíj: Koszó Maja (Eötvös József Katolikus Általános iskola, Orosháza, felkészítő: Kenéz Olga), Oroszi Anna (Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, felkészítő: Makai Andrea), Riczán Eszter (Eötvös József Katolikus Általános iskola, Orosháza, felkészítő: Kenéz Olga).

Fotókhttps://blog.justhvk.hu/blog/2022-es-fotok/nggallery/2022-es-fotok/15-gyoparka-tunder-mesemondo-verseny-2022-aprilis-30