XVI. GYOPÁRKA

A Gyopárka Tündér mesemondó versenyre 5 oktatási intézmény 27 óvodása, iskolása nevezett. A rendezvény a településalapítás 279. évfordulója alkalmából rendezett programsorozat zárása volt.

Az első mesemondó versenyt az Ifjúsági Magyarságtábor keretein belül szervezte meg Károlyi Fülöp Béla magyartanár, író, költő, gimnáziumi igazgató, Gyopárka Tündér alakjának megálmodója 2006-ban.

Az idei versenyt Gyapjasné Béres Enikő önkormányzati képviselő nyitotta meg a város nevében. A zsűri tagjai – akárcsak tavaly – Csányiné Kádár Tünde nyugdíjas könyvtáros, Dávidné Tóth Márta nyugdíjas magyar szakos pedagógus és Mihutz Margit nyugdíjas óvónő voltak.

Eredmények.

1. korcsoport: Óvodások + 1. osztályosok. 1. Zvolenszki Alíz (Forrás Református Óvoda, Orosháza, felkészítő: Mikula Réka Bettina). 2. Schütz Zselyke (Forrás Református Óvoda, Orosháza, felkészítő: Deákné Kőszegi Tünde).

2. korcsoport: 2-3. osztályosok. 1. Sztipáncsevity Dániel (Petőfi Sándor Általános Iskola, Vajdaság, felkészítő: Szalai Eszter), 2. Kecskés Kata (Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, felkészítő: Horváth Endréné), 3. Csanda Ivett (Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, felkészítő: Nácsa Judit).

3. korcsoport: 4. osztályosok. 1. Tóth-Gáspár Boróka (Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, felkészítő: Farkas Attiláné), 2. Marozsán Petra (Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, felkészítő: Németh Bianka), 3. Albert-Sárközi Bertold (Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, felkészítő: Farkas Attiláné) és Szűcs Dóra Elizabet (Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, felkészítő: Rátódi Erika).

A verseny támogatói voltak: Orosháza Város Önkormányzata, Csizmadia Pékség, a Nyugdíjas Pedagógusok Orosházi Egyesülete, a Petőfi Művelődési Központ, Gyapjasné Béres Enikőa Fülöp-család.

Köszönjük a segítséget!